Samochód – nowy czy używany – jeden z największych dylematów przy kupnie auta

Warto zauważyć, że mimo wszystko, w naszym kraju dominują samochodu używane, z rynku wtórnego.

Auto – nowe czy używane?

Wynika to z kilku ważnych kwestii, które niewątpliwie od lat będą mogły stanowić filary decyzji, pod kątem właśnie dokonania zakupu pojazdu. To jest oczywiste, że wiele osób woli używane, ze względu na to, że mamy po pierwsze – większy wybór, po drugie – lepsze cenowe warunki. Ceny aut nowych startują dzisiaj od mniej więcej 30 tysięcy. Przy czym za taką kwotę, możemy swobodnie kupić kilkuletnie auto o doskonałym standardzie – lub kilka aut z niższego segmentu cenowego. Prawdę powiedziawszy, używane samochody są też dobrym rozwiązaniem przez wzgląd na kwestie eksploatacyjne.

Zakup auta – wiele możliwości

Nowy samochód musi być zawsze serwisowany w ASO, zgodnie z warunkami gwarancji. A gwarancja, w zależności od wariantu, nie zawsze będzie się mogła odnieść do każdego konkretnego elementu w przypadku usterki. I tym samym, mamy naprawdę wiele ciekawych opcji, które można sobie dopasować, dlatego też powiedzmy sobie szczerze i wprost – czasem warto bardziej postawić na auto używane, aniżeli nowe. Bo gdy naprawdę coś pójdzie nie tak, to potem koszta naprawy w autoryzowanym serwisie mogą być dramatyczne. Nie jest więc tajemnicą, że ludzie dyktowani przezornością wybierają chętniej auta tanie. To jest przecież spora oszczędność. Poza tym, dzisiaj na rynku praktycznie od ręki możemy kupić samochód. I to jeszcze za groszowe kwoty. Oczywiście zależy jakie mamy oczekiwania i wymagania co do standardu, stanu technicznego i ogólnej formy pojazdu. To jest tak – mamy dzisiaj całe spektrum konkretnych korzyści.

garnitur

Dobrze dokonaj wyboru

Tylko też nie rzucajmy się od razu w impulsywnej chęci zakupu na konkretne modele, które nie do końca budzą nasze zaufanie. To może być potem bardzo problematyczne, o czym zresztą już przekonało się bardzo wiele osób. To nie jest tak, że będziemy mogli konkretnie sobie wszystko dopasować, ale każdy samochód trzeba konkretnie i bardzo precyzyjnie sprawdzić, żeby uniknąć potem niepotrzebnych, niekorzystnych i przykrych okoliczności. Jeśli ktoś ma naprawdę konkretne opcje do wyboru, to trzeba zawsze je dobrze prześwietlić, na pierwszy rzut oka może być dobrze. Ale potem mogą wyjść po kilkudziesięciu kilometrach różne zakamuflowane wady i zacznie się bardzo duży problem z odzyskiwaniem pieniędzy.

Przy współpracy z https://www.centercar.pl/.